Frenštát pod Radhoštěm: Horečky Fest 2015

Anonymní pondělí, července 13, 2015


Skvělá muzika, dobrá nálada a rekordní počet návštěvníků - to byl Horečky fest 2015!
           
Hudebním rodinným festivalem Horečky fest ožil frenštátský amfiteátr na Horečkách letos už po páté. Tato oblíbená multižánrová akce odstartovala v sobotu 11. července v 11 hodin, kdy se areál otevřel návštěvníkům, pro které byl připraven patnáctihodinový hudební maratón. Siemens stage, Continental stage, Rekovice stage a taneční stodola - čtyři scény, na kterých to v sobotu opravdu žilo. Bohatý doprovodný program, dostatek míst k sezení, teleskopické osvětlení v areálu, projekce u hlavních podií, skvělé a originální gastro a počasí na jedničku, to vše si maximálně užili nejen účinkující, ale také diváci, kterých přišel letos opravdu rekordní počet.

Program bez výrazného skluzu a fantastická muzika naladila všechny přítomné do pohody a dobré nálady.  Na dvou hlavních scénách - Siemens stage v Amfiteátru a Continental stage na louce areálu zdraví, se střídaly největší festivalové hvězdy. Festival otevřel skvělý HTK band, po dvou letech se na festival vrátili Crash Drums - bubenická parta z Oder, pohodově publikum naladili Voxel a Light & Love. Svou premiéru si na Siemens stage užil moravský výběr muzikálních šílenců - Duhový Jednorožec. Sympaťák, pohodář a hlavně skvělý muzikant Petr Bende v doprovodu svého Bandu rozhýbal návštěvníky Horečky festu u Continental stage. Svou živelnou energií a skvělou muzikou festivalové publikum naprosto dostal David Kraus s kapelou. Před jeho vystoupením mělo ještě publikum možnost vidět špičkovou taneční show několikanásobného mistra republiky, mistra Evropy a vicemistra světa v electric boogie Patricka Ulmana a jeho parťáka Davida Pargače z Frenštátu. Hejno fanoušků pop-punkových Rybiček 48 to rozjelo u Continental stage a od osmé hodiny večerní si diváci mohli vychutnat Ondřeje Hejmu a Žlutého psa. Continental stage se doslova otřásala v základech při koncertu kapely Děda Mládek Illegal Band. Publikum tancovalo, skákalo, zpívalo a dokonce z prvních řad přistálo na podium několik fantů. :) S Xindlem X zpívala naprosto zaplněná louka amfiteátru před Siemens stage. Závěr festivalu vždy patří legendám, které na Horečky festu nesmí chybět. Před půlnocí přivítalo velkým potleskem festivalové publikum The Plastic People of the Universe. Hlavní program uzavřel Prago Union - hiphopová kapela, která nemá při vší skromnosti v současném domácím hiphopu konkurenci.

Scéna Rekovice patřila většinu dne především dětem a regionálním kapelám a k dispozici už tradičně byla po celé odpoledne k dispozici festivalová školka s hlídáním zdarma, kde se děti mohly zapojit do keramické či tvořivé dílny nebo si užít bubnování či workshop s kluky z LEAD parkour. Úvod byl naprosto pohodový s divadlem veverka Terka a myška Klárka, potom už děti i dospělé roztancovala a rozezpívala Heidi Janků. Pohodový gipsy swing, osobité akustické Acustrio, temperamentní bubeníky a bečvanský hudební folklor až po setmění vystřídal větší nářez v podání Public Relations, Rotoped a Kelly´s Bandu. 

Na své si přišli také vyznavači taneční hudby, kterým od šesté večerní až do třetí hodiny ranní patřila Taneční stodola. Za mixpultem se ve Stodole vystřídala desítka skvělých DJ´s -  DJ Lucky boy, DJ K.O.nty, DJ Nikisha a spousta dalších.

Kromě koncertů byly pro návštěvníky festivalu připraveny taneční exhibice či workshopy, pro děti skákací hrad, stánek mediálního partnera festivalu rádia Čas a festivalový camp.

"Parádní akce! Naprosto jsme si to užili! Moc děkujem!, " znělo z mnoha stran a to je ta největší odměna. My děkujeme Vám skvělému publiku, kapelám, partnerům a všem, co měli a mají s tímto skvělým festivalem Horečky fest co dočinění, protože bez vás by to nešlo! Horečky fest 2015 je za námi. Ať žije Horečky fest 2016 ! Budeme se těšit.

Foto:
Share this :

Previous
Next Post »